Yhteystiedot

 

 LUOTTAMUSHENKILÖT 2020 - 2021

PääluottamusmiesAnne Rumpunen-Virtanen
+358 29 450 3991

050 511 0717

anne.rumpunen-virtanen@utu.fi                                  

YPA         
VarapääluottamusmiesKari Kortekuru040-756 6035

kari.kortekuru@utu.fi

keskustyöpaja 
VaraluottamusmiesTaina Kirjonen040-8445741

tainii@utu.fi

bilääketiede 

 

 

 

 

 

 

 

+358 29 450 3248

050 596 8483

 

 

 

 

 

   
VaraluottamusmiesKatri Kulmalaekkaku@utu.fi 
    
    
  

 

 

   
   

 

  

 

 HALLITUS

 

     
Puheenjohtaja
Kari Kortekuru+358 40 756 6035
kari.kortekuru@utu.fi 
keskustyöpaja 

Varapuheenjohtaja

/Tiedottaja

Taina Kirjonen

 

+358 40 844 5741

 

taina.kirjonen@utu.fibiolääketiede 
 SihteeriAnn Sofie Wierda anhaku@utu.filbiolääketiede 
JäsensihteeriKatri Kulmala+358 29 450 3248   
 TaloudenhoitajaSinikka Collanus+358 50 534 1718sinkol@utu.fibiolääketiede 
JäsenAnne Rumpunen-Virtanen+358 50 511 0717

anne. rumpunen-virtanen@utu.fi

YPA 
JäsenMerja Lakkisto

+358 29 450 4609

+358 50 476 5717

 merja.lakkisto@utu.fi
biolääketiede 
      
      
Varajäsen  
Aija Koivusaari

+358 29 450 4482

+358 50 449 0321

aijkoi@utu.fihammas
      
      

 

 TYÖSUOJELU 2020 - 

Lääketieteellinen tiedekunta ja teknologiakeskus:

Työsuojeluvaltuutettu Ville Helle/ KEK/ ville.helle@utu.fi/ 044-9772636

Yliopistonmäki II: varatyösuojeluvaltuutettu Kari Kortekuru/ kari.kortekuru@utu.fi/ 040-756 6035

 

 MUUT

Toiminnantarkastajat 2020

Anne Johansson 

 

Yhteistyötoimikunnan jäsenet 2020-2021:

Taina Kirjonen, varajäsen Kari Kortekuru

Anne Rumpunen-Virtanen, 

 

 

Lounais-Suomen aluetoimisto, Turun ja Porin toimipisteet,. Palvelemme ma-ti sekä to-pe 9-15. Olemme etänä (puhelin+ sähköposti) ainakin elokuunalkuun.

 

Puistokatu 6A, 20100 Turku

 

Maaret Laakso, aluepäällikkö

Sari Blomqvist , palvelusihteeri, Turun toimipiste 30.4.2021 asti

Ulla Kurki, palvelusihteeri, Turun toimipiste

Mikaela Luoma, aluetoiminnan asiantuntija, Turun toimipiste

Henry Palomäki, aluetoiminnan asiantuntija, Turun toimipiste

Vuokko Puljujärvi, aluetoiminnan asiantuntija Turun toimipiste

 

 

Turun yliopiston ammattiosasto JHL 631


Yhdistysrekisteritunnus 95.049